Książkowe nagrody dla uczniów

Organizowanie konkursów w szkołach to wydarzenie, które nie może obyć się bez nagród. Wybieranie nagród może wiązać się z dylematami takimi, jak kto powinien dostać nagrodę, jakiego rodzaju oraz dlaczego właśnie taki, a nie inny podarunek. Pytania te mogą spotkać wielu nauczycieli jak i przedstawicieli rady rodzicielskiej czy też dyrektorów. Poniżej można znaleźć kilka porad na temat tego jak wybierać nagrody.

Wybieranie nagród

Wybieranie nagrody dla uczniów (https://www.taniaksiazka.pl/t/ksiazki-na-nagrody-szkolne) powinno odbywać się również z myślą o nich. Oznacza to, że warto wybrać taką rzecz, która będzie młodym osobom przydatna i wiązała się jednocześnie z wydarzeniem, w którym uczeń brał udział. Jak to zrobić? Jednym z rozwiązań jest postawienie na nagrody książkowe dla uczniów. Taki wybór może być świetnym pomysłem jako, że zachęcą młodzież do czytania, a jednocześnie jest wartościową pamiątka na długie lata. Książki można wybrać w dowolnym wariancie. Jednak jednym z korzystniejszych rozwiązań jest wybór książki, która wiąże się z dziedziną konkursową.

Dla przykładu jeśli konkurs był plastyczny można postawić na książki przedstawiające dzieje rozwoju sztuki, zabytki architektoniczne bądź też opisujące życie wybranego artysty. Warto dodać, że takich książek nie brakuje na rynku. Oznacza to, że biografie mogą być wybierane zarówno rodzimych, polskich artystów (np. Beksińscy. Portret podwójny) jak i zagranicznych( np. Frida).

Jeżeli konkurs dotyczy sportu to również idealna okazja, by nagrodą były właśnie książki. Mogą one prócz konkretnej dyscypliny dotyczyć także bardziej ogólnych tematów związanych ze sportem jak zdrowy styl życia, psychologia sportu czy też historii ludzi, którzy danej dyscyplinie sportowej poświęcili całe życie i osiągnęli niesamowite rezultaty. Książki nie muszą tylko uczyć, ale co ważniejsze mogą też inspirować.

Książki, jako nagroda

Nagrody książkowe mogą być także personalizowane przez dodanie dedykacji na pierwszej stornie. Można tam ręcznie napisać dla kogo oraz z jakiej okazji książka jest ofiarowana wraz z datą. Osoby, które nie koniecznie chcą pisać po książkach mogą zdecydować się na wydrukowanie stosownego dyplomu i umieszczenie go wewnątrz książki bądź też uroczyste wręczenie go wraz z książką do ręki. Warto pamiętać, że słowo pisane jest trwałe, a wiedza przekazywana  może przydać się na długie lata. Uczniowie będą więc mogli korzystać z nagród książkowych w przyszłości również przy okazji tworzenia prac pisemnych, gdzie będzie potrzebna wiedza z danego zakresu.